A. Paulauskienė, D. Tarvydaitė. Gramatikos normos ir dabartinė vartosena. Knygoje aprašoma, kaip skiriasi fiksuotų kalbos normų vartosena nuo realios …
A. Pupkis. Klausimų kraitelė. Žodyno dalykai. Rinkinyje pateikta klausimų ir atsakymų retorspektyva, sudaryta iš „Gimtosios kalbos“ publikacijų, kuriose atsakoma į…
Adelė Valeckienė. Funkcinė lietuvių kalbos gramatika. Habil. m. dr. A. Valeckienės knygoje nagrinėjama sakinio formavimo struktūra, kaip sudaryta pati kalba,…
Kalbininkė A. Kučinskaitė „Kalba ir žmonės“ serijos knygelėje apžvelgia ir duoda praktinių patarimų, kaip kultūringai bendrauti su draugais ar nepažįstamais…
Juozas Pikčilingis. Kalbos ekspresyvinimo būdai ir priemonės. Išleido Lietuvos TSR „Žinijos“ draugija 1989 m., dar sovietinės valdžios metais, kaip „Medžiagą…
J. Pikčilingis. Lietuvių kalbos stilistika II. Mokslas, 1975. Tiražas 8000. Knygos turinys – žiūr. nuotraukose.…
Meilutė Ramonienė, Joana Pribušauskaitė. Praktinė lietuvių kalbos gramatika. Antroji pataisyta laida. Tai naujo tipo lietuvių kalbos gramatika, knygos įžangoje teigia…
Nelietuviškų tikrinių vardų rašymas „Lietuviškojoje tarybinėje enciklopedijoje“. Taisyklės, kaip lietuviškai vadinti kitų kalbų vardus ir pavardes bei vietovardžius visame pasaulyje.…
Rimutė Rimantienė. Lietuva iki Kristaus. Garsi Lietuvos archeologė R. Rimantienė, šiemet sulaukusi garbingo 100 metų jubiliejaus, pasakoja apie Lietuvos ištakas:…
„Viduramžių skaitiniuose“ - didelis pluoštas Šventojo Rašto ištraukų: legendos, pamokymai, patarlės, Giesmių giesmė, trys Dekalogo variantai; germanų ir keltų legendos…
0 daiktų